HU HU

Tatrín Múzeum - Régi Evangélikus Egyházközség - Liptószentmiklós

0 hodnotenia
A Janko Kráľ Irodalomtörténeti Múzeumban a Tátrából és a Szlovák Nemzet kéréseiből kiállított tárlat korabeli bútorokkal van berendezve. a kiállítás kérésre és a Janko Kráľ Múzeum előzetes bejelentett látogatására tekinthető meg.

Tatrín Múzeum - Régi Evangélikus Egyházközség - Liptószentmiklós

A Janko Kráľ Irodalomtörténeti Múzeumban a Tátrából és a Szlovák Nemzet kéréseiből kiállított tárlat korabeli bútorokkal van berendezve. a kiállítás kérésre és a Janko Kráľ Múzeum előzetes bejelentett látogatására tekinthető meg.

A régi evangélikus egyházközség helyiségeiben egy újonnan megnyitott TRANOSCIA TÖRTÉNETI KÖNYVTÁR található. Az alap Tranovszkij könyvtára, Cithary sanctorum értékes példányaival. A könyvtár több mint 2200 értékes könyvből, nyomatból és kéziratból áll. A legrégebbi könyv 1592 -ből származik. A könyvtár a Tranoscia, az egyik legrégebbi szlovák könyvkiadó tulajdona, amelyet 1898 -ban alapítottak a Szent Miklós evangélikusok. A kutatók számára is hozzáférhető.

További információ

Szállítási lehetőségek: Gyalog, Biciklivel, Autom, Vonattal, Busszal
Parkolási lehetőségek: Fizetős parkolás a közelben

Elfogadott fizetések: Készpénz
beszélni fogsz: Slovensky, cseh, angol, német

Alkalmas: Gyermekes családok, Idősek, Fogyatékos, Kerékpárosok, Ifjúság, Felnőttek
Évad: Befőttes üveg, Nyári, Ősz, Téli
Frissítve: 30.8.2021

Nyitvatartási idő

Az időjárás

Nem meghatározott


Kapcsolatba lépni

Telefon: +421 44 552 25 54, +421 915 317 490
Email: info@mjk.sk
Tatrín Múzeum - Régi Evangélikus Egyházközség - Liptószentmiklós
Liptovský Mikuláš, centrum
Tranovského ulica 8,
03101  Liptovský Mikuláš
Vidék: Žilinský
Időszak: Liptovský Mikuláš
Vidék: Liptó
 49.083434, 19.616065

Liptovský Mikuláš, centrum
Tranovského ulica 8,
03101  Liptovský Mikuláš

ui.common.button.show_contact

tippek a környékbeli élményekhez Események