Víno MAHID - vinotéka a predajňa

0 hodnotení

Lokálne vinárstvo, za ktorého vznikom stoja traja zakladatelia - dlhoroční kamaráti s vášňou pre víno. V našej ponuke nájdete klasické odrody ako Rizling či Frankovka. Baví nás pracovať s novými odrodami ako Dunaj či Devín. Naši zákazníci si veľmi pochvaľujú aj naše ružové vína. Vitajte, prečítajte si o nás viac.

 • Popis

  Vinárstvo Mahid má vyše desaťročnú históriu a obrovské nadšenie zakladateľov: troch kamarátov z jednej ulice, ktorých spojila láska k vínu.

  Náš príbeh sa začal písať v malej klembovej pivnici v roku 2001 vo Veľkej Mači. Začali sme s niekoľkými demižónmi a mali sme viac nadšenia ako vedomostí, no už prvý ročník dopadol nad naše očakávania.

  Boli sme hladní po skúsenostiach a informáciách. Mali sme šťastie, že sa nás chopili skúsenejší kolegovia a naša láska k dobrému vínu nás hnala rýchlym krokom ďalej. Už po pár rokoch sme prešli k riadenému kvaseniu a produkciu sme zvýšili na tisíce litrov. Držíme sa jednoduchých zásad: vyberáme to najlepšie lokálne hrozno a poctivo ho spracujeme.

  Prelomový bol pre nás rok 2014, keď sme si povedali, že takéto dobré víno si už viac nemôžeme nechávať pre seba a rozhodli sme sa otvoriť seriózne vinárstvo. Mali sme svojich poradcov, zainvestovali sme do najmodernejších technológií a produkciu sme zvýšili desaťnásobne. A nás to baví stále viac a viac. Veľa sa učíme, chodíme sa inšpirovať do sveta, pomáhajú nám špičky v obore ako napríklad enológ Dávid Cíferský.

  Všetko si odmakáme sami, práca s hroznom je drina, ale nás tešia výsledky: čoraz viac predaných fliaš a napríklad sme sa dostali aj na titulku prestížneho vinárskeho magazínu Vinotéka.

  Doplňujúce informácie

  Možnosti dopravy: Pešo, Bicyklom, Autom
  Akceptované platby: Hotovosť
  Dohovoríte sa: Slovensky, Maďarsky
  Sezóna: Jar, Leto, Jeseň, Zima
  Vhodné pre: Seniorov, Dospelých
 • Kontakt
  Telefón: +421907896118
  Webová stránka: vinomahid.sk

  Víno MAHID - vinotéka a predajňa
  Priemyslená ulica 1139
  925 32  Veľká Mača
  Kraj: Trnavský
  Okres: Galanta
  Región: Podunajsko
   48.237009, 17.688
 • Galéria 5
Aktualizované dňa: 30.10.2017

Poloha na mape

Nadmorská výška: 117 m

Priemyslená ulica 1139
925 32  Veľká Mača

Trnavský kraj
11°
St 18°
Št 23°
Pi 24°

Zdieľať obsah na:

V okolí Podujatia