SK SK
0 hodnotení
Jazzové kluby nemusia byť iba doménou väčších miest. Svetlú výnimku tvorí Nové Mesto nad Váhom, kde klub zameraný hlavne na jazz vznikol.

Blue Note

Jazzové kluby nemusia byť iba doménou väčších miest. Svetlú výnimku tvorí Nové Mesto nad Váhom, kde klub zameraný hlavne na jazz vznikol.

V Novom Meste nad Váhom na Zelenej vode pred časom vznikol jazzový festival. Vtedy ešte Novomešťania netušili, že za nejakú dobu centrum mesta obohatí jazzový klub. „S myšlienkou hudobného klubu s reštauráciou som sa zaoberal už asi pred tromi rokmi, ale definitívne rozhodnutie ísť do tohto projektu padlo začiatkom minulého roka aj v súvislosti s aktivitami, ktoré máme, čo sa týka hudobnej produkcie na Zelenej vode čiže konkrétne Open Jazz Fest,“ hovorí majiteľ novomestského jazzového klubu Blue Note Tibor Zelenay.

„To, že to bude klub zameraný prevažne na jazzovú hudbu, vyplýva zo subjektívneho pociťovania hudby tak môjho, ako aj môjho okolia,“ pokračuje. Vystúpenia budú spravidla dva až tri krát do týždňa. „Chceme dať šancu na prezentáciu aj mladým hudobníkom a alternatívnej hudbe, aby sme mohli ponúknuť návštevníkom celé spektrum žánrov,“ hovorí Zelenay.

Klub podľa neho pripravuje aj tematické večery na rôzne témy. Môže ísť napríklad o predstavovanie hudobných žánrov, besedy s cestovateľmi a iné zaujímavé podujatia a programy.

Jazzová hudba bude podľa Zelenaya v produkcii prevažovať, ale priestor v dramaturgii dostanú aj iné žánre v rámci priestorových možností klubu. Jeho kapacita je až dvesto ľudí.

Otvorené len cez hudobné produkcie od 17:00 - 01:00 hod. a objednané akcie.

Doplňujúce informácie

Možnosti dopravy: Pešo, Bicyklom, Autom, Vlakom, Autobusom
Možnosti parkovania: Parkovanie zdarma v okolí, Platené parkovanie v okolí

Akceptované platby: Hotovosť
Dohovoríte sa: Slovensky
Stravovanie: V objekte

Vhodné pre: Seniorov, Hendikepovaných, Mládež, Dospelých
Sezóna: Jar, Leto, Jeseň, Zima
Aktualizované dňa: 18.3.2020
Zdroj: Blue Note

Otváracie hodiny

Počasie

pondelok - nedeľa:
17:00 - 01:00


Kontakt

Telefón: +421 902 608 912
Blue Note
J.Hašku 18
915 01  Nové Mesto nad Váhom
Kraj: Trenčiansky
Okres: Nové Mesto nad Váhom
Región: Stredné Považie
 48.756077, 17.830304

J.Hašku 18
915 01  Nové Mesto nad Váhom

Zobraziť kontakt

tipy na zážitok v okolí Podujatia