Interaktívne s mapou:

obľúbené
zdieľaj na
0 0 hodnotení

Hodnoť a podpor Slovensko

Ak máš chuť podporiť regionálnych výrobcov alebo pomôcť nášmu životnému prostrediu, aj toto je jednou z ciest ako na to. Body môže zbierať len prihlásený užívateľ, preto sa pred hodnotením nezabudni prihlásiť.


Európske ľudové remeslo 2019

Kultúra Pre deti Pre rodinu
Milovníci histórie, kultúry a ľudových tradícií, milí priaznivci letných festivalov, pozývame vás na ďalší ročník EĽRO v Kežmarku.

Piatok – 12. júla 2019
12.50 h
SPRIEVOD MESTOM
(od Mestského kultúrneho strediska, Ulica Starý trh, cez Ulicu Dr. Alexandra na Hlavné námestie) divadelné, folklórne a tanečné súbory, skupiny historického šermu, sokoliari
13.00 h
SCÉNICKÉ OTVORENIE VSTUPNEJ BRÁNY
slávnostné otvorenie hradieb areálu remesiel z Ulice Dr. Alexandra
13.00 – 19.00 h
FESTIVAL REMESIEL
ukážky remeselnej výroby v priestoroch areálu

Javisko pri radnici:
13.10 h
VITAJTE V KEŽMARKU
SLÁVNOSTNÉ OTVORENIE FESTIVALU REMESIEL

14.00 – 16.00 h
STARÁ MAŤ VRAVIEVALI
Program folklórnych súborov z Liptova a Podpoľania
14.00 FS Partizán, Slovenská Ľupča
15.00 FS Liptov, Ružomberok


16.00 – 19.00 h
PRIŠLI K NÁM ZĎALEKA
Program zahraničných folklórnych súborov
16.00 Agrinio folk dance group, Grécko
17.00 Abraševič, Čačak, Srbsko
18.00 Veselucha, Moskva, Rusko
17.00 h
Koncert v drevenom artikulárnom kostole – SYMFONICKÉ VARIÁCIE S LÚČNICOU
účinkujú: Spevácky zbor Lúčnica, Marianna Gelenekyová, soprán, Slovenskí symfonici, ADRIAN KOKOŠ, dirigent

Javisko pri hrade:
14.00 h – 17.00 h
KOLO, KOLO MLYNSKÉ
Program detských folklórnych súborov
14.00 DFS Maguráčik, Kežmarok
14.40 DFS Goralik, Kežmarok
15.15 DFS Čečinka , Bratislava
15.45 Citarový súbor z Hajduszoboszló, Maďarsko

16.30 Deti zo Skoroníc, Česko
17.00 h – 18.00 h
ANI MALÍ, ANI VEĽKÍ

17.00 FS Slnečnica, Piešťany
POZDRAVY SPOD TATIER
18.00 FS Magurák, Kežmarok

Javisko na hradnom nádvorí:
14.00
GJOLL, Košice – severský folklór, nordická dobová hudba
15.00
SOKOLIARI MAJSTRA VAGANA, Stará Ľubovňa
15.30
VERBOVANIE PRI PIVE – Slovenská turnajová spoločnosť, Krupina

16.00
ALIMAH FUSION A DIVADLO ALCHÝMIE, Poprad – dobové tance

16.30
SOKOLIARI MAJSTRA VAGANA, Stará Ľubovňa
17.00
VÝKON ÚTRPNÉHO PRÁVA (poprava), Slovenská turnajová spoločnosť, Krupina
17.30
ALIMAH FUSION A DIVADLO ALCHÝMIE, Poprad – Slovanské bohyne

VEČERNÝ PROGRAM
Javisko pri radnici:
moderátor PETER BEDNÁR, 20.00 – 23.30 h
ZUZANA SMATANOVÁ s kapelou, MAJK SPIRIT,
PETER NAGY A INDIGO

Sobota – 13. júla 2019
09.00 – 19.00 h
FESTIVAL REMESIEL
ukážky remeselnej výroby v priestoroch areálu

Javisko pri radnici:
09.30 – 11.00 h
TANCUJ, SPIEVAJ, S NAMI HRAJ!
Program detských folklórnych súborov
09.30 DFS Maguráčik, Kežmarok
10.00 Deti zo Skoroníc, Česko
10.30 Citarový súbor z Hajduszoboszló, Maďarsko

11.00 – 13.30 h
PRIŠLI K NÁM ZĎALEKA
Program zahraničných folklórnych súborov
11.00 Veselucha, Moskva, Rusko
11.45 Abraševič, Čačak, Srbsko
12.30 Agrinio folk dance group, Grécko
14.00 Koncert hudobnej skupiny HRDZA
15.00 Z TEJ MYJAVSKEJ BRÁNY


FS Kopaničiar, Myjava
16.30 Hudobná skupina CZEREMSYNA, Poľsko

Javisko pri hrade:
10.00 – 12.00 h
OD PREŠPORKA K DUNAJU
10.00 FS Slnečnica, Piešťany
11.00 DFS Čečinka, Bratislava
12.00 – 13.30 h
V KAŽDOM VEKU
Program seniorských folklórnych súborov
FS Magurák Kežmarok, FS Lomničan, Veľká Lomnica

13.30 – 15.30
DOMA NA SPIŠI
FS Vagonár Poprad, Lendacki hlopi, Lendak

15.30 – 18.30
PRIŠLI K NÁM ZĎALEKA
Program zahraničných folklórnych súborov

15.30 Veselucha, Moskva, Rusko
16.30 Abraševič, Čačak, Srbsko
17.30 Agrinio folk dance group, Grécko

19.00 – 20.00
ŠKOLA TANCA
Do tanca hrá Ľudová hudba Magura, Kežmarok
20.00 – 22.00
PRÍDTE SI ROZKÁZAŤ!
Voľná zábava pri ľudovej hudbe
Hrá: Ľudová hudba Magura, Kežmarok

Javisko na hradnom nádvorí:
10.00 Rozprávka – divadlo ETUDY: Polepetko
11.00 ALIMAH FUSION A DIVADLO ALCHÝMIE, Poprad – dobové tance
11.30 SOKOLIARI MAJSTRA VAGANA, Stará Ľubovňa
12.00 VERBOVANIE PRI PIVE, Slovenská turnajová spoločnosť, Krupina
12.30 ALIMAH FUSION A DIVADLO ALCHÝMIE, Poprad – Slovanské bohyne
13.30 MÓDNA PREHLIADKA – Súkromná spojená škola Biela voda 2, Kežmarok, združenie historických tancov GALTHILION, Bratislava
14.00 Skupina historického šermu JAGO, Sp. Nová Ves
14.30 Združenie historických tancov GALTHILION, Bratislava
15.00 SOKOLIARI MAJSTRA VAGANA, Stará Ľubovňa
15.30 Rozprávka – bábkové divadlo MORGONROCK Bytča: O čertovi Kolofónovi
16.30 VÝKON ÚTRPNÉHO PRÁVA (poprava) Slovenská turnajová spoločnosť, Krupina
17.00 Združenie historických tancov GALTHILION, Bratislava
17.30 Skupina historického šermu JAGO, Sp. Nová Ves

VEČERNÝ PROGRAM
Javisko pri radnici:
moderátor LUKÁŠ LATINÁK, 18.00 – 01.00 h KRISTÍNA, žrebovanie KOLESO ŠŤASTIA, Party v 21. storočí, ARZÉN, Ohňostroj, ČECHOMOR, After Party DJ MAIREE

Nedeľa – 14. júla 2019
09.00 – 16.00 h
FESTIVAL REMESIEL
ukážky remeselnej výroby v priestoroch areálu
10.00 h
OMŠA ZA ÚČASTI SÚBOROV
Bazilika sv. Kríža

Malé javisko za radnicou:
10.00 – 11.00 Ľudové hudby

Javisko pri radnici (veľké):
11.00
YOUNAK
cirkus, divadlo, folklór – medzinárodné divadlo, účinkujú herci z Barcelony, Berlína, Talianska, Slovenska
13.00
TAK SME SA TU ZIŠLI
Záverečný galaprogram festivalu
účinkuje: FS Magura, Kežmarok, FS Vranovčan, Vranov nad Topľou
15.00 Korunovácia KRÁĽA remesla EĽRO 2019, UKONČENIE FESTIVALU – žrebovanie TOMBOLY

Javisko pri hrade:
10.00 – 15.00
O ROK DOVIDENIA
Záverečný program zahraničných súborov
Veselucha, Moskva, Rusko, Abraševič, Čačak, Srbsko, Agrinio folk dance group, Grécko, Citarový súbor z Hajduszoboszló, Maďarsko, Deti zo Skoroníc, Česko
14.00
Záverečný program súborov z Kežmarku
DFS Maguráčik, FS Magurák

Javisko na hradnom nádvorí:
10.00 Rozprávka: O smutnej princeznej, Slovenská turnajová spoločnosť, Krupina
11.00 Sokoliari MAJSTRA VAGANA, St. Ľubovňa
11.30 ALIMAH FUSION A DIVADLO ALCHÝMIE, Poprad – Slovanské bohyne
12.30 Skupina historického šermu JAGO, Sp. Nová Ves
13.00 GJOLL, Košice – severský folklór, nordická dobová hudba
13.30 Sokoliari MAJSTRA VAGANA, St. Ľubovňa
14.00 Dobová hudba LA SPERANZ

Sprievodné podujatia
Rozprávka KRÁĽ JE NAHÝ! 13. a 14. 7. 2019
v priestoroch Kežmarského hradu – vstupy každých 20 minút od 9.00 h

KRVAVÉ DEJINY XVII. – ALŽBETINA POZOSTALOSŤ od 10. 7. do 13. 7. 2019
historický príbeh v priestoroch Kežmarského hradu – vstupy každých 20 minút od 19.00 h

TVORIVÉ DIELNE ÚĽUV – počas prezentácie remesiel na Hviezdoslavovej ulici (za vstupnou bránou do areálu)

PODKÚVANIE KOŇA V KOVÁČSKEJ VYHNI PRED HRADOM

Historický parný vlak – 13. 7. 2019 na trase:

Svit 9.10 – Poprad 9.20
Poprad 9.30 – Kežmarok 9.55
Kežmarok 11.45 – Poprad 12.10
Poprad 13.50 – Kežmarok 14.15
Kežmarok 17.45 – Poprad 18.10
Poprad 18.15 – Svit 18.25
Cestovné: Svit – Kežmarok 3 € jednosmerne, Poprad – Kežmarok 2 € jednosmerne, deti od 6 do 15 rokov polovičné cestovné.

Vláčik Maguráčik – premáva 12. – 13. 7. 2019 každú hodinu: 7. 2019 od 12.00 do 18.00 h, 13. 7. 2019 od 09.00 do 18.00 h, 14. 7. 2019 od 09.00 do 12.00 h, cestovné 1,00 €/os.

ZÁŽITKOVÉ LETY
12 – 14. 7. 2019 od 10.00 do 19.00 h

Zážitkové lety lietadlom Antonov AN-2, cena 25 eur/os., let trvá približne 15 minút

Bližšie informácie: www.adrenalinovenebo.sk, +421 944 917 912

Doplňujúce informácie

Možnosti dopravy: Pešo, Bicyklom, Autom, Vlakom, Autobusom
Možnosti parkovania: Parkovanie zdarma v okolí
Akceptované platby: Hotovosť
Vhodné pre: Deti, Rodiny s deťmi, Seniorov, Hendikepovaných, Mládež, Dospelých
Aktualizované dňa: 8.7.2019
Zdroj: S deťmi.com

Európske ľudové remeslo 2019

Milovníci histórie, kultúry a ľudových tradícií, milí priaznivci letných festivalov, pozývame vás na ďalší ročník EĽRO v Kežmarku.

Piatok – 12. júla 2019
12.50 h
SPRIEVOD MESTOM
(od Mestského kultúrneho strediska, Ulica Starý trh, cez Ulicu Dr. Alexandra na Hlavné námestie) divadelné, folklórne a tanečné súbory, skupiny historického šermu, sokoliari
13.00 h
SCÉNICKÉ OTVORENIE VSTUPNEJ BRÁNY
slávnostné otvorenie hradieb areálu remesiel z Ulice Dr. Alexandra
13.00 – 19.00 h
FESTIVAL REMESIEL
ukážky remeselnej výroby v priestoroch areálu

Javisko pri radnici:
13.10 h
VITAJTE V KEŽMARKU
SLÁVNOSTNÉ OTVORENIE FESTIVALU REMESIEL

14.00 – 16.00 h
STARÁ MAŤ VRAVIEVALI
Program folklórnych súborov z Liptova a Podpoľania
14.00 FS Partizán, Slovenská Ľupča
15.00 FS Liptov, Ružomberok


16.00 – 19.00 h
PRIŠLI K NÁM ZĎALEKA
Program zahraničných folklórnych súborov
16.00 Agrinio folk dance group, Grécko
17.00 Abraševič, Čačak, Srbsko
18.00 Veselucha, Moskva, Rusko
17.00 h
Koncert v drevenom artikulárnom kostole – SYMFONICKÉ VARIÁCIE S LÚČNICOU
účinkujú: Spevácky zbor Lúčnica, Marianna Gelenekyová, soprán, Slovenskí symfonici, ADRIAN KOKOŠ, dirigent

Javisko pri hrade:
14.00 h – 17.00 h
KOLO, KOLO MLYNSKÉ
Program detských folklórnych súborov
14.00 DFS Maguráčik, Kežmarok
14.40 DFS Goralik, Kežmarok
15.15 DFS Čečinka , Bratislava
15.45 Citarový súbor z Hajduszoboszló, Maďarsko

16.30 Deti zo Skoroníc, Česko
17.00 h – 18.00 h
ANI MALÍ, ANI VEĽKÍ

17.00 FS Slnečnica, Piešťany
POZDRAVY SPOD TATIER
18.00 FS Magurák, Kežmarok

Javisko na hradnom nádvorí:
14.00
GJOLL, Košice – severský folklór, nordická dobová hudba
15.00
SOKOLIARI MAJSTRA VAGANA, Stará Ľubovňa
15.30
VERBOVANIE PRI PIVE – Slovenská turnajová spoločnosť, Krupina

16.00
ALIMAH FUSION A DIVADLO ALCHÝMIE, Poprad – dobové tance

16.30
SOKOLIARI MAJSTRA VAGANA, Stará Ľubovňa
17.00
VÝKON ÚTRPNÉHO PRÁVA (poprava), Slovenská turnajová spoločnosť, Krupina
17.30
ALIMAH FUSION A DIVADLO ALCHÝMIE, Poprad – Slovanské bohyne

VEČERNÝ PROGRAM
Javisko pri radnici:
moderátor PETER BEDNÁR, 20.00 – 23.30 h
ZUZANA SMATANOVÁ s kapelou, MAJK SPIRIT,
PETER NAGY A INDIGO

Sobota – 13. júla 2019
09.00 – 19.00 h
FESTIVAL REMESIEL
ukážky remeselnej výroby v priestoroch areálu

Javisko pri radnici:
09.30 – 11.00 h
TANCUJ, SPIEVAJ, S NAMI HRAJ!
Program detských folklórnych súborov
09.30 DFS Maguráčik, Kežmarok
10.00 Deti zo Skoroníc, Česko
10.30 Citarový súbor z Hajduszoboszló, Maďarsko

11.00 – 13.30 h
PRIŠLI K NÁM ZĎALEKA
Program zahraničných folklórnych súborov
11.00 Veselucha, Moskva, Rusko
11.45 Abraševič, Čačak, Srbsko
12.30 Agrinio folk dance group, Grécko
14.00 Koncert hudobnej skupiny HRDZA
15.00 Z TEJ MYJAVSKEJ BRÁNY


FS Kopaničiar, Myjava
16.30 Hudobná skupina CZEREMSYNA, Poľsko

Javisko pri hrade:
10.00 – 12.00 h
OD PREŠPORKA K DUNAJU
10.00 FS Slnečnica, Piešťany
11.00 DFS Čečinka, Bratislava
12.00 – 13.30 h
V KAŽDOM VEKU
Program seniorských folklórnych súborov
FS Magurák Kežmarok, FS Lomničan, Veľká Lomnica

13.30 – 15.30
DOMA NA SPIŠI
FS Vagonár Poprad, Lendacki hlopi, Lendak

15.30 – 18.30
PRIŠLI K NÁM ZĎALEKA
Program zahraničných folklórnych súborov

15.30 Veselucha, Moskva, Rusko
16.30 Abraševič, Čačak, Srbsko
17.30 Agrinio folk dance group, Grécko

19.00 – 20.00
ŠKOLA TANCA
Do tanca hrá Ľudová hudba Magura, Kežmarok
20.00 – 22.00
PRÍDTE SI ROZKÁZAŤ!
Voľná zábava pri ľudovej hudbe
Hrá: Ľudová hudba Magura, Kežmarok

Javisko na hradnom nádvorí:
10.00 Rozprávka – divadlo ETUDY: Polepetko
11.00 ALIMAH FUSION A DIVADLO ALCHÝMIE, Poprad – dobové tance
11.30 SOKOLIARI MAJSTRA VAGANA, Stará Ľubovňa
12.00 VERBOVANIE PRI PIVE, Slovenská turnajová spoločnosť, Krupina
12.30 ALIMAH FUSION A DIVADLO ALCHÝMIE, Poprad – Slovanské bohyne
13.30 MÓDNA PREHLIADKA – Súkromná spojená škola Biela voda 2, Kežmarok, združenie historických tancov GALTHILION, Bratislava
14.00 Skupina historického šermu JAGO, Sp. Nová Ves
14.30 Združenie historických tancov GALTHILION, Bratislava
15.00 SOKOLIARI MAJSTRA VAGANA, Stará Ľubovňa
15.30 Rozprávka – bábkové divadlo MORGONROCK Bytča: O čertovi Kolofónovi
16.30 VÝKON ÚTRPNÉHO PRÁVA (poprava) Slovenská turnajová spoločnosť, Krupina
17.00 Združenie historických tancov GALTHILION, Bratislava
17.30 Skupina historického šermu JAGO, Sp. Nová Ves

VEČERNÝ PROGRAM
Javisko pri radnici:
moderátor LUKÁŠ LATINÁK, 18.00 – 01.00 h KRISTÍNA, žrebovanie KOLESO ŠŤASTIA, Party v 21. storočí, ARZÉN, Ohňostroj, ČECHOMOR, After Party DJ MAIREE

Nedeľa – 14. júla 2019
09.00 – 16.00 h
FESTIVAL REMESIEL
ukážky remeselnej výroby v priestoroch areálu
10.00 h
OMŠA ZA ÚČASTI SÚBOROV
Bazilika sv. Kríža

Malé javisko za radnicou:
10.00 – 11.00 Ľudové hudby

Javisko pri radnici (veľké):
11.00
YOUNAK
cirkus, divadlo, folklór – medzinárodné divadlo, účinkujú herci z Barcelony, Berlína, Talianska, Slovenska
13.00
TAK SME SA TU ZIŠLI
Záverečný galaprogram festivalu
účinkuje: FS Magura, Kežmarok, FS Vranovčan, Vranov nad Topľou
15.00 Korunovácia KRÁĽA remesla EĽRO 2019, UKONČENIE FESTIVALU – žrebovanie TOMBOLY

Javisko pri hrade:
10.00 – 15.00
O ROK DOVIDENIA
Záverečný program zahraničných súborov
Veselucha, Moskva, Rusko, Abraševič, Čačak, Srbsko, Agrinio folk dance group, Grécko, Citarový súbor z Hajduszoboszló, Maďarsko, Deti zo Skoroníc, Česko
14.00
Záverečný program súborov z Kežmarku
DFS Maguráčik, FS Magurák

Javisko na hradnom nádvorí:
10.00 Rozprávka: O smutnej princeznej, Slovenská turnajová spoločnosť, Krupina
11.00 Sokoliari MAJSTRA VAGANA, St. Ľubovňa
11.30 ALIMAH FUSION A DIVADLO ALCHÝMIE, Poprad – Slovanské bohyne
12.30 Skupina historického šermu JAGO, Sp. Nová Ves
13.00 GJOLL, Košice – severský folklór, nordická dobová hudba
13.30 Sokoliari MAJSTRA VAGANA, St. Ľubovňa
14.00 Dobová hudba LA SPERANZ

Sprievodné podujatia
Rozprávka KRÁĽ JE NAHÝ! 13. a 14. 7. 2019
v priestoroch Kežmarského hradu – vstupy každých 20 minút od 9.00 h

KRVAVÉ DEJINY XVII. – ALŽBETINA POZOSTALOSŤ od 10. 7. do 13. 7. 2019
historický príbeh v priestoroch Kežmarského hradu – vstupy každých 20 minút od 19.00 h

TVORIVÉ DIELNE ÚĽUV – počas prezentácie remesiel na Hviezdoslavovej ulici (za vstupnou bránou do areálu)

PODKÚVANIE KOŇA V KOVÁČSKEJ VYHNI PRED HRADOM

Historický parný vlak – 13. 7. 2019 na trase:

Svit 9.10 – Poprad 9.20
Poprad 9.30 – Kežmarok 9.55
Kežmarok 11.45 – Poprad 12.10
Poprad 13.50 – Kežmarok 14.15
Kežmarok 17.45 – Poprad 18.10
Poprad 18.15 – Svit 18.25
Cestovné: Svit – Kežmarok 3 € jednosmerne, Poprad – Kežmarok 2 € jednosmerne, deti od 6 do 15 rokov polovičné cestovné.

Vláčik Maguráčik – premáva 12. – 13. 7. 2019 každú hodinu: 7. 2019 od 12.00 do 18.00 h, 13. 7. 2019 od 09.00 do 18.00 h, 14. 7. 2019 od 09.00 do 12.00 h, cestovné 1,00 €/os.

ZÁŽITKOVÉ LETY
12 – 14. 7. 2019 od 10.00 do 19.00 h

Zážitkové lety lietadlom Antonov AN-2, cena 25 eur/os., let trvá približne 15 minút

Bližšie informácie: www.adrenalinovenebo.sk, +421 944 917 912

Doplňujúce informácie

Možnosti dopravy: Pešo, Bicyklom, Autom, Vlakom, Autobusom
Možnosti parkovania: Parkovanie zdarma v okolí

Akceptované platby: Hotovosť

Vhodné pre: Deti, Rodiny s deťmi, Seniorov, Hendikepovaných, Mládež, Dospelých
Aktualizované dňa: 8.7.2019
Zdroj: S deťmi.com

Dátum konania

Udalosť sa už skončila.

Júl 2019

Po Ut St Št Pi So Ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4

Kliknutím na príslušný deň podujatia zobrazíte čas konania

St
Št
Pi

Vstupné

Nie je uvedené.


Kontakt

Európske ľudové remeslo 2019
Mestské kultúrne stredisko
Starý trh 518/47
060 01  Kežmarok
Kraj: Prešovský
Okres: Kežmarok
Región: Spiš, Tatry
 49.13962, 20.430534

Mestské kultúrne stredisko
Starý trh 518/47
060 01  Kežmarok

Zobraziť viac

tipy na zážitok v okolí Podujatia