SK SK
0 hodnotení
Vážení priatelia vína, sme vinárskou spoločnosťou a naším zámerom je pokračovať v tradícii výroby kvalitných radošinských vín. Od vzniku v r. 2004 obohacujeme trh o radošinské vína s veľkolepou vínárskou históriou.

Pivnica Radošina

Vážení priatelia vína, sme vinárskou spoločnosťou a naším zámerom je pokračovať v tradícii výroby kvalitných radošinských vín. Od vzniku v r. 2004 obohacujeme trh o radošinské vína s veľkolepou vínárskou históriou.

Produkujeme vína najmä z vlastného vinohradu, ktorý sa rozprestiera priamo nad vínnou pivnicou na ploche 33 ha. Redukcia úrod a starostlivé ošetrovanie viniča v systéme integrovanej produkcie sú pre nás samozrejmosťou. Južná orientácia našich viníc a vápencovo dolomitické podložie pôd dávajú vyniknúť hlavne burgundským odrodám viniča. Okrem Burgundského modrého /Pinot noir/ a Burgundského bieleho /Pinot blanc/ sa u nás darí najmä Burgundskému šedému /Pinot gris/. Z neho vyrábame naše najznámejšie víno Radošinský Klevner, ktorý bol dodávaný na anglický kráľovský dvor a tomuto vínu bol udelený certifikát.

Radošinský Klevner zažil svoj comeback v anglickej kráľovskej rodine aj pri poslednej návšteve Kráľovnej Alžbety II. na Slovensku. Víno nechýbalo ani na stoloch pri poslednej návšteve Slovenska pápeža Jána Pavla II.

Naše vína z pivnice Radošina sú typické ojedinelým charakterom vo vôni i chuti, získali priazeň konzumentov, ale aj viacero významných ocenení aj na svetových výstavách. V súčasnej dobe radošinské vína dodávame do siete hotelov a reštaurácií, špecializovaných vínoték a na rôzne spoločenské podujatia. Vína je možné zakúpiť aj priamo v našej predajni v Radošine.


Degustácie vín, pracovné stretnutia, oslavy, svadby

Vážení milovníci vín,láka Vás preniknúť hlbšie do čarovných tajov výroby a degustovania vín? Bližšie spoznať všetky pôvaby našich radošinských mokov, vidieť historické pivnice, v ktorých už takmer 500 rokov dozrievajú biele aj červené vína?

Máte možnosť si u nás objednať riadenú degustáciu s odborným výkladom, ku ktorej Vám pripravíme občerstvenie, rôzne špeciality podľa Vašich predstáv, prevedieme Vás našimi pivnicami.

Cena degustácie je závislá od počtu degustovaných vín a občerstvenia (syrové misy, prasiatko, kačky, atď.) Bližšie informácie si môžete dohodnúť telefonicky na čísle +421 911 998 387.

Tak isto vieme zabezpečiť aj degustáciu vo Vami vybraných priestoroch kdekoľvek na Slovensku.

V priestoroch nášho vinárstva máme k dispozícii ozvučenú školiacu miestnosť s projektorom, flipchart tabuľou s kapacitou 60 osôb, degustačnú miestnosť s kapacitou 40 osôb v historickom vínnom dome, ktorý sa nachádza priamo pod vinohradom a letnú terasu s výhľadom na vinohrad s kapacitou 50 ľudí.

V bezprostrednej blízkosti nášho vinohradu v príjemnom a tichom prostredí je situovaný novopostavený penzión, v ktorom ponúkame ubytovanie v 12 dvojlôžkových izbách s TV, wifi pripojením. Ubytovanie poskytujeme len v spojení s degustáciou našich vín, či spoločenskými akciami.

Doplňujúce informácie

Možnosti dopravy: Pešo, Bicyklom, Autom, Autobusom
Možnosti parkovania: Parkovanie zdarma v okolí

Akceptované platby: Hotovosť
Dohovoríte sa: Slovensky

Vhodné pre: Dospelých
Sezóna: Jar, Leto, Jeseň, Zima
Aktualizované dňa: 22.6.2018

Otváracie hodiny

Počasie

pondelok - piatok:
07:00 - 17:30


Kontakt

Telefón: +421 38 539 8113 /+421 902 929 800
Webová stránka: pivnicaradosina.sk
Pivnica Radošina
Piešťanská 14
956 05  Radošina
Kraj: Nitriansky
Okres: Topoľčany
Región: Ponitrie
 48.554436, 17.929261

Piešťanská 14
956 05  Radošina

Zobraziť kontakt

tipy na zážitok v okolí Podujatia