1 hodnotenie
Lúčanský vodopád je považovaný za jeden z najkrajších slovenských vodopádov. Je jasným dôkazom toho, že aj krátke výlety majú svoju krásu.

Lúčanský vodopád

Lúčanský vodopád je považovaný za jeden z najkrajších slovenských vodopádov. Je jasným dôkazom toho, že aj krátke výlety majú svoju krásu.

Náročnosť a dĺžka trasy
Náročnosť trasy? Ťažko to prirovnať k niečomu, no verte, že je to smiešne jednoduché. Stačí spraviť pár krokov po typickom mestskom teréne a stojíte pred vodopádom. A dĺžka trasy? Asi aj do potravín chodíte ďalej. Je to naozaj rýchla zástavka na prekrásnom mieste. Vodopád je ľahko dostupný pre všetkých, no deti z neho hlavne v letnách mesiacoch budú mať isto najviac radosti.

Informácie o trase
Lúčanský vodopád nájdete priamo v obci Lúčky, ktorá sa nachádza kúsok od Ružomberka. Chvíľku zabudnime na orientačné tabule, ktoré vás navigujú až k nemu a poďme po starom. Vodopád sa nachádza v parku, ku ktorému sa bez problémov dostanete aj vlastným dopravným prostriedkom. Pri parku sa nachádza menšie parkovisko, prípadne viete zaparkovať pri Obecnom úrade. V momente, keď vstúpite do parku už vidieť vodopád, ku ktorému vás pohodlne dovedú vytvorené chodníčky.

Zaujímavosti
Keď sa povie vodopád, všetci si predstavia pol dňa kráčania lesom za kúskom padajúcej vody. V prípade Lúčanského vodopádu to tak ale ani zďaleka nie je. Tento vodopád je naozaj raritou medzi vodopádmi. Tento mohutný travertínový vodopád leží totiž priamo uprostred dediny. Čítate správne, vodopád uprostred dediny. A nie hocijaký vodopád! Lúčanský vodopád má výšku 12 metrov a od roku 1974 je národnou prírodnou pamiatkou. Pre upresnenie, to sa na Slovensku podarilo len piatim vodopádom. Pod vodopádom je umelo vytvorené menšie jazierko, alebo ak chcete tak bazén, v ktorom sa dá na vlastné riziko aj okúpať. Lúčanský vodopád je mnohými označovaný za najkrajší slovenský vodopád. Nuž, posúďte sami…

Doplňujúce informácie

Možnosti dopravy: Pešo, Bicyklom, Autom, Autobusom
Možnosti parkovania: Parkovanie zdarma v okolí

Dohovoríte sa: Slovensky

Vhodné pre: Deti, Rodiny s deťmi, Seniorov, Hendikepovaných, Cyklistov, Mládež, Dospelých
Sezóna: Jar, Leto, Jeseň, Zima
Aktualizované dňa: 30.3.2020

Otváracie hodiny

Počasie

pondelok - nedeľa:
Nonstop
15°
Pi 16°
So 23°
Ne 21°


Kontakt

Lúčanský vodopád
034 82  Lúčky
Kraj: Žilinský
Okres: Ružomberok
Región: Liptov
 49.129655, 19.403301

034 82  Lúčky

Zobraziť viac


tipy na zážitok v okolí Podujatia