Camping Park Karpaty

0 hodnotení
Camping Park Karpaty sa nachádza nad obcou Kuchyňa, pri západnom úpätí Malých Karpát na hranici Chránenej krajinnej oblasti Malé Karpaty. Obec Kuchyňa sa nachádza v okrese Malacky v Bratislavskom kraji, 43 km od hlavného mesta Slovenskej republiky, Bratislavy. Oblasť v bezprostrednej blízkosti Camping Park Karpaty tvoria hlboké lesy v ktorých prevládajú listnaté porasty a vodná nádrž Kuchyňa.

Člen SACC

Člen SACC

Camping Park Karpaty

Camping Park Karpaty sa nachádza nad obcou Kuchyňa, pri západnom úpätí Malých Karpát na hranici Chránenej krajinnej oblasti Malé Karpaty. Obec Kuchyňa sa nachádza v okrese Malacky v Bratislavskom kraji, 43 km od hlavného mesta Slovenskej republiky, Bratislavy. Oblasť v bezprostrednej blízkosti Camping Park Karpaty tvoria hlboké lesy v ktorých prevládajú listnaté porasty a vodná nádrž Kuchyňa.

Vybavenie
Camping Park Karpaty ponúka ubytovanie formou stanovíšť pre obytné automobily, stany, prívesy a karavany. Camping Park Karpaty je určený hlavne pre milovníkov panenskej prírody, turizmu a cykloturistiky. Relax a odpočinok u nás nájdu ako rodiny s deťmi, tak aj jednotlivci.

Státia pre obytné automobily a miesta pre stany, prívesy a karavany


Pre našich hostí Camping Park Karpaty ponúka 20 stanovíšť so spevneným povrchom a elektrickou prípojkou pre obytné automobily. Pre stany, prívesy a karavany je k dispozícii ďalších 50 stanovíšť v areáli.


Ostatné zariadenia
Súčasťou Camping Parku Karpaty je recepcia a útulná kaviareň s terasou pre 20 osôb. Základné potreby pre kempujúcich je možné si zakúpiť v malom obchodíku.

Návštevníci môžu využívať aj nové a moderné hygienické zariadenia: toalety, sprchy, chemické WC a umyvárku na riad.

Nechýba ani doplnkový servis: vyprázdňovanie chemických toaliet, vypúšťanie a napúšťanie zásobníkov vody.

V oplotenom areáli je návštevníkom k dispozícii niekoľko otvorených ohnísk a gril.

Stravovanie ponúka reštaurácia v neďalekom novovybudovanom kultúrnom dome a tiež pizzeria v centre obce Kuchyňa s klasickou pecou na drevo.


Voľný čas
Okolie Camping Park Karpaty ponúka široké možnosti pre oddych, plávanie, pešiu turistiku, cykloturistiku a rybolov. V areáli Camping Park Karpaty sa tiež nachádza Disc golfové ihrisko.

Poznávacie výlety z Camping Park Karpaty Vám umožnia spoznať historické a architektonické pamiatky Malých Karpát.


Turistika

Hornatý ráz Chránenej krajinnej oblasti poskytuje možnosti pre pešiu turistiku. Turisti si môžu vybrať túry s rôznym stupňom náročnosti a rozličnou dĺžkou. Každá z nich však ponúka prekrásne výhľady na krajinu a množstvo krásnych zážitkov.


Atraktívne turistické ciele v okolí Caravan Parku Karpaty:
Vysoká (754 m n. m.) – druhý najvyšší vrch Malých Karpát nad obcou Kuchyňa, dominujúci nad Záhorskou nížinou. Výhľad na členitý malokarpatský reliéf, Podunajskú pahorkatinu, Tríbeč, Považský Inovec, Borskú nížinu a za jasného počasia až na Alpy.

Turistická trasa: Kuchyňa – Vývrat – Vysoká

Stúpanie 594 m, klesanie 90 m, vzdialenosť 6.5 km, čas 2:10.


Veľká Homoľa (709 m n.m.) – Svojou polohou a výškou je najvýraznejším vrchom na východnej strane južnej časti Malých Karpát. Nachádza sa tu turistická rozhľadňa, ktorá okrem neskutočného výhľadu ponúka aj príjemný oddych a posedenie pod prístreškom.

Turistická trasa: Kuchyňa – Čermák – Zbojnícke – Vápenka – Veľká Homoľa

Stúpanie 559 m, klesanie 100 m, vzdialenosť 12.1 km, čas 3:12.


Červený kameň – zachovaný hrad nad obcou Píla, národná kultúrna pamiatka. Hradné múzeum a hradný areál sú celoročne prístupné verejnosti. V letnej sezóne sa tu konajú rôzne kultúrne a spoločenské podujatia.

Turistická trasa: Kuchyňa – Čermák – Zochova chata – Pekná lúčka – Vyvieračka – Horná píla – Červený kameň

Stúpanie 535 m, klesanie 435 m, vzdialenosť 16.4 km, čas 4:11.


Iné tipy na výlet:

Jaskyňa Driny - jediná sprístupnená jaskyňa na západnom Slovensku. Nachádza sa v Smolenickom krase v Malých Karpatoch juhozápadne od Smoleníc. Leží na území Chránenej krajinnej oblasti Malé Karpaty. Vchod do jaskyne na západnom svahu vrchu Driny, ktorý vystupuje z juhozápadného úbočia Cejtacha, je v nadmorskej výške 399 m.

Turistická trasa: Smolenice – Jaskyňa Driny

Stúpanie 210 m, klesanie 35 m, vzdialenosť 2.6 km, čas 0:47.

Pajštún (486 m n. m.) – ruina hradu, postaveného na kráľovskej pôde pred r. 1273. Zo zrúcanín výhľad na Pezinské a Devínske Karpaty, Borskú nížinu, za jasného počasia vidieť Alpy.

Turistická trasa: Borinka – Pajštún

Stúpanie 232 m, klesanie 0 m, vzdialenosť 1.7 km, čas 0:40.


Plávanie a rybolov
Iba 100 m vzdialená vodná priehrada Kuchyňa poskytuje možnosti pre relax pri vode, plávanie a rybolov.


Disc golf
Disc golf je populárna individuálna hra s lietajúcim tanierom (diskom). Snahou hráča je dosiahnuť cieľ na čo najmenší počet hodov. Tým cieľom je v disc golfe špeciálny kôš (discatcher).

Stručné pravidlá Disc golfu: Disk sa hádže z určených „odhodísk“ (tee off), ktorých na lete ku košu vzdialeného v priemere 50-150m sprevádzajú rôzne prekážky (stromy, kríky, jazierko, potok, výškové prevýšenia). Víťazom je tá osoba, ktorej sa podarí celé ihrisko spočívajúce prevažne z 9 a 18 „jamiek“ odohrať na čo najmenej hodov, pričom:

Birdie – ak sa podarí na dva hody

Par je „jamka“ zahraná na tri hody

Bogey – ak na štyri hody

Double bogey ak na päť

Hole in one alebo Ace ak sa podarí na jeden hod. (Terminológia teda pochádza z klasického golfu).

Disky sa od ostatných lietajúcich tanierov líšia veľkosťou (priemer iba 20-22cm), ale hlavne svojou rôznorodosťou, na základe ktorej rozdeľujeme disky najskôr podľa dĺžky hodu na:

Driver používajúci hlavne na najdlhšie hody z tee off

Mid-Range určený na stredné vzdialenosti

Approach používajúci na krátke presné hody ku košu

Putter, ktorým zakončujeme do koša.


Horská a cestná cyklistika

Lokalita, kde sa Camping Park Karpaty nachádza, dáva tušiť neobmedzené možnosti na objavovanie stále nových a nových cyklistických chodníčkov a trás. Oblasť a jej terén je vhodný nielen pre profesionálnych cyklistov na tréningy ale aj pre všetkých rekreačných cyklistov – či už sú zameraní viac na rovinu, alebo do lesného terénu, či sú milovníci prírodných scenérií alebo historických pamiatok.

Pre návštevníkov Camping Park Karpaty sa núkajú nasledovné možnosti:

- Horská cyklistika mimo značených trás so sprievodcom Camping Park Karpaty

- Horská cyklistika po značených turistických trasách


Tip na výlet: Kuchyňa – Čermák – Skalnatá – S. Javorina – Pezinská Baba – Kuchyňa (32 km)

- Cestná cyklistika pod úpätím Malých Karpát


Tip na výlet: Kuchyňa - Plavecké Podhradie – Buková - Trstín – Smolenice – Častá – Modra – Pezinská Baba – Pernek – Kuchyňa (100 km)

V novom a moderne vybudovanom Event parku Vám poskytneme úplný servis pri realizácii eventov počnúc technickým zabezpečením pre Vaše oči a sluch , grilované a gurmánske špeciality pre Vaše žalúdky , až po netradičné športy pre Vaše zážitky. A ak treba vycestujeme kamkoľvek za Vami.


Zázemie je precízne vybudované, či už sa jedná o kvalitu sociálneho zariadenia, rozvod elektrickej energie, alebo vody.

Celý areál je oplotený.

Na areál zázemia nadväzuje novootvorený Adventure park Karpaty so svojimi netradičnými športovými aktivitami.


Pigs & chicken grill ponúka hosťom nášho parku zábavy a delikatés niečo špeciálne. Tradičné , jemné , šťavnaté pečené prasiatka a kurence na ohni.

"Užite si kulinársky zážitok ako za starých čias."

Naša spoločnosť disponuje vlastným technickým vybavením počnúc ozvučením, osvetlením , prestrešeným pódiom , stavbou párty stanov , až po led technológie.

Kvalitná technika , príjemné zázemie , dvadsaťročná skúsenosť a prax pri realizácii eventov všetkého druhu dokonale naplnia predstavy o Vašom podujatí.

Aktualizované dňa: 9.5.2021

Otváracie hodiny

Počasie

máj - september
pondelok - piatok:
12:00 - 18:00
máj - september
sobota - nedeľa:
10:00 - 19:00
október - december
sobota - nedeľa:
11:00 - 18:00
20°
Ne 23°
Po 23°
Ut 20°
Zobraziť viac

Otváracie hodiny

Počasie

máj - september
pondelok - piatok:
12:00 - 18:00
máj - september
sobota - nedeľa:
10:00 - 19:00
október - december
sobota - nedeľa:
11:00 - 18:00
20°
Ne 23°
Po 23°
Ut 20°


Kontakt

Telefón: +421 948 651 851
Webová stránka: adventureparkkarpaty.sk
Camping Park Karpaty
-
90052  Kuchyňa
Kraj: Bratislavský
Okres: Malacky
 48.400424, 17.166414

-
90052  Kuchyňa

Zobraziť viac


tipy na zážitok v okolí Podujatia